• +421 944 383 337
  • ajurvedskypobyt@gmail.com

Zelené liečivé smoothies

Vyrábame zelené smoothies z čerstvých zelených rastlín a bylín, ktoré obsahujú veľké množstvá chlorofilu. Do smoothies pridávame i ovocie, aby sme zlepšili jeho chuť, lebo nie každý vypije čisté zelené smoothies, ktoré je v podstate bez chuti. Preto robíme rôzne mixy zeleného smooties , napr. žihľava - list púpavy - banán, alebo medovka, list skoroceľu a jablko. Takto pripravené smoothies sú veľmi zdravé, liečivé a dobíjajú vás množstvom energie, kedže chlorofyl ukladá energiu. Chlorofyl - je zelený pigment rastlín , pomocou ktorého sa zachytávajú energie slnečného svetla a spôsobujú fotosyntézu. 

Chlorofyl je prírodná látka, ktorú obsahujú zelené rastliny. Chlorofyl je v oblasti zdravého životného štýlu pomerne známym pojmom. Detoxikačný účinok chlorofylu sa prejavuje v tom, že účinne zbavuje telo toxických, odpadových látok a škodlivín, ktoré vznikajú nielen nevhodným stravovaním s nadbytkom chemických látok, konzervantov, cukrov, ale aj zlým trávením, používaním drogérie plnej chémie alebo aj samotným bývaním v meste, teda z prostredia v ktorom žijeme či pracujeme.

Nesmieme zabudnúť spomenúť aj jeho zásaditý účinok, chlorofyl účinne pôsobí proti prekysleniu organizmu, podieľa sa na obnove acidobázickej rovnováhy (rovnováhy kyselín a zásad v organizme) a tým významne prispieva k prevencii  pred celým radom ochorení. Má preukázateľné účinky aj na spomalenie procesu starnutia, je jedným z najsilnejších antioxidantov.